Jöhet egy másik beton, ami erősebb és jobb az eddiginél
Jelentősen csökkenthet a károsanyag-kibocsátás annak a betontechnológiának az alkalmazásával, amit a Virginiai Egyetem kutatói dolgoztak ki.
Jelentősen csökkenthet a károsanyag-kibocsátás annak a betontechnológiának az alkalmazásával, amit a Virginiai Egyetem kutatói dolgoztak ki.
A jövőben egy új feladatkörrel is bővülhetnek a jelenleg tudományos kísérletek elvégzésére használt űrállomások: gyártórészlegek működhetnek bennük. Mindezt a 3D-nyomtatás tökéletesítése teszi lehetővé.
A TIME magazin 2024-es TOP 200-as listája – melyen az idei év legjobb találmányait sorakoztatja fel – egy sor olyan innovatív megoldást is tartalmaz, melyeket az iparvállalatok már elkezdtek alkalmazni a gyártásban.
Szingapúri mérnökök olyan 3D-nyomtatási eljárást fejlesztettek, ami az eddiginél több szén-dioxidot köt meg a nyomtatás során.
Egyre nagyobb mennyiségben vannak jelen a vizekben a rendkívül lassan lebomló vegyszerek, és ez óriási egészségügyi és környezeti probléma. A Bath Egyetem kutatói 3D-nyomtatással olyan kis kerámiarácsokat készítettek, amelyek víztisztítással segíthetnek e gond orvoslásában.
Az Európai Űrügynökség szakemberei a 3D nyomtatásban látják az űrkutatás jövőjét, már ami az űrhajósok életterének felépítését és az alkatrészek utánpótlását illeti. A szervezet most egy érdekes kísérlettel rukkolt elő.
Az amerikai Maine államban a következő 6 évben 80 ezer új, megfizethető otthonra lenne szükség, ám hiányzik az építőiparból a munkaerő. A helyi egyetem találmánya segíthet orvosolni a problémát.
Világszerte több millió ember visel legalább az egyik szeme helyén protézist, és ezek a műszemek sokszor köszönőviszonyban sincsenek a valódiakkal. Német kutatók léptek ebben az ügyben: mesterséges intelligencia segítségével készítenek 3D-nyomtatással egészen valósághű szemeket.
Nagy előrelépést érhetett el a tudomány, sikerülhetett ugyanis kifejleszteni egy olyan megoldást, amivel konkrétan az emberi testben lehet tintából orvosbiológiai eszközöket létrehozni.
Gyorsabbá, olcsóbbá és állatkísérlet-mentessé teheti a gyógyszerkutatást egy új műanyag eszköz, ami több emberi szervet is képes utánozni.
Különleges sebkötöző anyagot készítettek kanadai kutatók fejlett polimerek felhasználásával. Az új kötszer segítheti az égési sebek viszonylag fájdalommentes gyógyulását, de nem csak ezen a területen használhatják.
Három cég összefogásában született meg az a 3D-nyomtatott épület, mely amellett, hogy sokkal jobban ellenáll a földrengéseknek, még környezetbarátabb is a hagyományos építőipari megoldásoknál.